4. eneatips: Traģiskais romantiķis - Individuālists - Personības pilnveidošanas centrs
 • +37167292808
 • +37128336927

Ir cilvēki, kuri redz lietas tādas, kādas tās ir un jautā „kādēļ”. Citi, sapņo par lietām, kuras nekad nav bijušas un jautā „kāpēc ne”. Džordžs Bernards Šovs

4. eneatips: Traģiskais romantiķis - Individuālists

Uzvedība

Četrinieki dzīvo ar tādu uzskatu, ka pilnai laimei, kaut kas trūkst. Un viņiem ir nepārvarama vēlme to - kaut ko atrast. To viņi dara salīdzinot sevi ar citiem. Dēļ šīs salīdzināšanas Četriniekiem noskaņojums vienas dienas laikā var mainīties vairākas reizes. Jo dažreiz salīdzinot sevi ar citiem viņi uzvar, tomēr biežāk tas notiek par labu citiem. Četrinieki, tic, ka citiem ir zelta laimes atslēdziņa, bet viņus dzīve ir apdalījusi. Četrinieki atstāj jūtīga un dziļa cilvēka iespaidu, viņu skatienā un smaidā var manīt vieglu skumju nokrāsu. Četriniekiem ir laba gaume, apģērbs ataino viņu iekšējo pasauli, emocijas un noskaņojumu.

Iespējams, piederi pie 4. tipa, ja šos apgalvojumus vari attiecināt uz sevi:

 • Tev ir tieksme skumt un sapņot par to, kas pēc Tavām domām šobrīd pietrūkst;
 • Tev ir lieliska gaume, Tev patīk būt atšķirīgam un izcelties starp pārējiem;
 • Tu bieži prāto par to, ko par Tevi domā citi, un it kā lasi viņu domas par Tevi;
 • Ar spēcīgiem pārdzīvojumiem un radošumu, Tu tiecies pēc tā, kā Tev trūkst;
 • Tu noliedz ikdienas pelēcību, pelēcība Tev šķiet garlaicīga;
 • Tu parasti centies dažādot ikdienu un padarīt to daudz emocionālāku ar fantāzijas, radošuma un dramatizācijas palīdzību;
 • Tu dziļi iegrimsti emocionālos pārdzīvojumos, un Tev ir spēja atbalstīt citus cilvēkus krīzes situācijās;
 • Tev bieži vien ir vēlēšanās norobežoties no sabiedrības, Tev šķiet, ka Tu tajā neieraksties.

Stress

Stress Četriniekam ir noraidījums, zaudējums un nesapratne no svarīgiem cilvēkiem vai grupas. Stresu var radīt arī situācijas, kad jāizliekas, kad jāatstāj iespaids vai jāatbilst citu cilvēku gaidām, jo Četrinieks nevar būt viņš pats. Tad notiek pāreja Divniekā. Četrinieks sāk dramatizēt situāciju un rīkot emocionālas scēnas, lai pārliecinātos vai tiešām viņš ir svarīgs otram cilvēkam, vai nē. Stresā Četrinieks var sākt meklēt ceļus, kā apkārtējos padarīt atkarīgus no viņa, padarot sevi par neaizvietojamu un atgādināt cik svarīgas ir viņu savstarpējās attiecības. Stresā Četrinieks var pats sev radīt problēmas, kuras nepieciešams risināt. Šīs pārejas pozitīvais aspekts ir tas, ka Četrinieks spēj vairāk fokusēties uz citu problēmām, kļūst atvērtāks, meklē ceļus kā kļūt tuvākam cilvēkiem, kuri viņiem patīk.

Komforts

Kad Četrinieka dzīvē ir pietiekami daudz tā, kas viņam nepieciešams. Kad Četrinieks jūtās mīlēts un pieņemts, tāds, kāds viņš ir. Kad sasniegtie mērķi nes augļus un tam, ko Četrinieks dara ir jēga. Tad notiek pāreja Vieniniekā. Šādā stāvoklī Četriniekam ir viegli un interesanti. Vairs nav tik svarīgi - kā nav, jo viņš ir apmierināts ar to - kas ir. Emocijas un pārdzīvojumi pāriet otrā plānā, pateicoties tam Četrinieks kļūst racionālāks un var koncentrēties uz darbu vai uzdevumiem, jo viss šķiet kontrolējams un izpildāms. Kļūst pārliecinātāki un realizē savas idejas. Sāk pieņemt sevi un iegūst spēju kritiski izvērtēt savu fantāziju pasauli. Kā izaicinājums šādos brīžos var būt pārlieku lielā uzmanība detaļām un viegla aizkaitināmība.

Motivācija

Skaudība – Četrinieki tic, ka citiem cilvēkiem dzīve vieglāka un viņiem viss ir labi, jo viņiem ir visas nepieciešamās īpašības un resursi, lai dzīvotu laimīgi, bet pašam Četriniekam trūkst kaut kas svarīgs. Dēļ šīs personīgās mazvērtības sajūtas rodas mūžīgā iekšējā sevis salīdzināšanu ar citiem - skaudība.

Fiksācija (pamatstratēģija)

Skumjas - Salīdzinājumā ar bagāto iekšējo pasauli, realitāte šķiet garlaicīga, tāpēc Četrinieks aizlido idealizētos sapņos un saldajās pagātnes atmiņās. Uzmanības fokuss uz to, kā nav, neļauj pamanīt un novērtēt to, kas ir, tieši šeit un tagad.

Stiprā puse

Vienlīdzīgums - Atbrīvošanās no ilūzijas, ka cieš tikai Četrinieki. Tad attīstās sajūta, ka mēs visi esam vienlīdzīgi un unikāli, vienlaicīgi.

Būtība

Vienotība -  Visumā viss ir sasaistīts, tas izpaužas katrā no mums. Neviens nekad netiek nošķirts vai pamests. Pasaule ir resursiem pilna.

Attīstības ceļš

Četrinieka attīstības ceļš sākas ar savu talantu un īpašo spēju pieņemšanu un sapratni, ka visi ir vienlīdzīgi. Ar spēju pievērst uzmanību tam, kas šobrīd ir, un apzināšanos, ka tas ir tikpat vērtīgs un pievilcīgs, kā tas, kas tieši šobrīd trūkst. Tieši tad Četrinieks spēj sajust, ka nav vajadzības ciest un saņem piekļuvi pie tādas būtības izpausmes, kurā viņš izjūt vienotību ar visu.

Dzīves uzskati:
 

 • Citiem cilvēkiem dzīve ir vieglāka un laimīgāka;
 • Ciešanas padara mani par dziļu un īpašu cilvēku;
 • Man trūkst kaut kas svarīgs, lai varu justies laimīgs un normāls;
 • Es neesmu līdzīgs citiem cilvēkiem;
 • Citi cilvēki nespēj patiesi mani saprast;
 • Jūtas un emocijas ļauj man būt dzīvam;
 • Jo nevarīgāks es būšu, jo vairāk man būs tiesību uz to, lai mani mīlētu.

Četrinieku pārstāvji

Mūsu klienti