Cik maksā vēlēšanās? - Personības pilnveidošanas centrs
  • +37167292808
  • +37128336927

Gudra cilvēka diena ir garāka nekā muļķa cilvēka nedēļa. Seneka

Cik maksā vēlēšanās?

Visuma nostūrī atrodas kāds veikaliņš. Izkārtnes šim veikaliņam nav jau sen. To kādreiz aiznesa kosmiskā vētra, bet jaunu saimnieks neuzlika, jo katrs vietējais jau tāpat zināja, ka šajā veikaliņā pārdod vēlēšanās. Veikala piedāvājums bija milzīgs: šeit varēja nopirkt praktiski visu.

Milzīgas jahtas, dzīvokļus, laulības, premjerministra amatu, naudu, bērnus, mīļāko darbu, lielas krūtis, uzvaru konkursā, lielas mašīnas, futbola klubus, varu, briljanta gredzenus un daudz ko citu. Te tikai nevarēja nopirkt dzīvību un nāvi (ar to nodarbojās galvenais birojs, kas atradās citā Galaktikā).

Katrs, kas iegriezās veikalā (ir arī tādi, kas ne reizes te nebija ienākuši, bet palikuši sēdēt uz vietas un sapņot) vispirms noskaidroja savas vēlēšanās cenu.

Cenas bija dažādas.

Piemēram, mīļākais darbs maksāja atteikšanos no stabilitātes un paredzētības, gatavību patstāvīgi plānot un strukturēt savu dzīvi, ticību saviem spēkiem un atļauju sev strādāt tur, kur patīk, bet ne tur, kur vajadzētu.

Vara maksāja nedaudz vairāk: vajadzēja atteikties no dažiem saviem uzskatiem, mācēt visam atrast racionālu skaidrojumu, mācēt citiem atteikt, zināt savu cenu (un tai ir jābūt pietiekoši augstai), atļaut sev teikt “ES”, runāt par sevi, neskatoties uz apkārtējo piekrišanu vai nepiekrišanu.

Dažas cenas likās dīvainas. Laulības varēja dabūt gandrīz par velti, bet laimīga dzīve maksāja dārgi – pilna atbildība par savu laimi, spēja baudīt dzīvi, zināt savas vēlmes, atteikties no tiekšanās līdzināties apkārtējiem, nelielu vainas sajūtu, spēju novērtēt to, kas ir, atļauju justies laimīgam, savas vērtības un nozīmības apzināšanos, atteikšanos no “upura” bonusiem, risks zaudēt dažus draugus un paziņas.

Ne katrs, kas atnāca uz veikaliņu bija gatavs nopirkt vēlēšanos. Daži, ieraugot tās cenu, uzreiz pagriezās un devās prom. Citi ilgi stāvēja un domās pārcilāja to, kas jāiegulda un prātoja, kur vēl iegūt līdzekļus. Bija arī tādi, kas sāka sūdzēties par pārāk augstām cenām un pieprasīja īpašniekam atlaides vai arī jautāja, kad būs izpārdošana.

Bet bija arī tādi, kas vilka ārā no kabatas savus ietaupījumus un saņēma savas vēlmes, iesaiņotas skaistā, čaukstošā papīrā. Uz šiem laimīgajiem ar skaudību lūkojās citi pircēji, savā starpā sačukstoties par to, ka droši vien veikala īpašnieks viņus pazīst un vēlēšanās viņi ieguvuši tāpat vien, bez jebkādām pūlēm.

Veikala īpašniekam bieži piedāvāja samazināt cenas, lai palielinātu pircēju skaitu. Bet viņš vienmēr atteicās, sakot, ka no tā cietīs vēlēšanās kvalitāte.

Kad īpašniekam jautāja, vai viņš nebaidās izputēt, īpašnieks tikai šūpoja galvu un teica, ka visos laikos atradīsies drosmīgie, kuri būs gatavi riskēt, lai mainītu savu dzīvi, atteikties no ierastās un paredzamās dzīves, spējīgi noticēt sev un savam vēlmēm, kuriem ir spēks un līdzekļi tam, lai apmaksātu savu vēlmju piepildīšanos.

P.S. Pie veikaliņa durvīm ir pielikts uzraksts: “Ja tava vēlēšanās nepiepildās, tas nozīmē, ka tā vēl nav apmaksāta.”

Mūsu klienti