12 iemesli, kāpēc Eriksona hipnozi ir noderīgi mācīties ikvienam - Personības pilnveidošanas centrs
 • +37167292808
 • +37128336927

Čempions vispirms uzvar, un tikai tad dodas arēnā. Pārējie, dodas arēnā un tad mēģina saprast, ko darīt. Džims Fanins

12 iemesli, kāpēc Eriksona hipnozi ir noderīgi mācīties ikvienam

Daudzi, kas nolēmuši savu laiku un enerģiju veltīt pašizaugsmei, pirms apmeklēt Eriksona hipnozes kursus, uzdod sev jautājumu – Ko tas man dos? Vai Eriksona hipnoze ir noderīga cilvēkam, kas nav hipnoterapeits, kas dzīvo „normāla cilvēka” dzīvi?  Mācot Eriksona hipnozi, gadu gaitā uzkrātā pieredze un kursu dalībnieku atsauksmes liecina, ka „cilvēks parastais” apgūtās prasmes var visai plaši izmantot savas dzīves kvalitātes uzlabošanai un radošuma attīstīšanai.

Tātad – kādi ir ieguvumi, kur Eriksona hipnozi var izmantot savā dzīvē ikviens?

 1. Dažādi vingrinājumi un transa tehnikas ļauj būt mierīgam pat nopietnās stresa situācijās, vieglāk distancēties no negācijām, kas mūs skar ikdienā.
 2. Eriksona hipnoze ļauj relaksēties, atpūtināt prātu, vienlaikus aktivizējot enerģiju.
 3. Miltona Eriksona metode ir ļoti pozitīva un balstās uz pārliecību, ka viss, kas notiek, notiek uz labu. Kursu laikā izteikti pilnveidojas klausītāju pozitīva pasaules uztvere un komunikācija ar līdzcilvēkiem gan privātajā, gan darba jomā.
 4. Izmantojot Eriksona hipnozes tehnikas ikdienā, attīstās radošums, kreativitāte un nestandarta domāšana. Transa tehniku laikā rodas jaunas idejas un  pilnveidojas jau esošās. Darbs ar dažādām metaforām veicina jaunu risinājumu atrašanu visdažādākajās jomās.
 5. Daži kursanti apgalvo – uzlabojas atmiņa un koncentrēšanās spējas.
 6. Eriksona hipnoze palīdz mums aktivizēt savus iekšējos resursus, kādus nu katram vajag – prieku, mieru, enerģiju, laimes sajūtu, pašapziņu… Miltons Eriksons uzskatīja, ka cilvēka zemapziņa ir dārgumu krātuve. Mana doma – Eriksona hipnoze ir atslēdziņa uz šo dārgumu krātuvi.
 7. Eriksona hipnoze ļauj apzināt savas patiesās vēlmes, izvirzīt mērķus un „nodot tos realizēšanai” savai zemapziņai. Veidojas situācija, kad mērķi realizējas viegli, jo darbojas zemapziņas uztveres filtri, kas ļauj atpazīt mērķa realizēšanai noderīgas iespējas.
 8. Eriksona hipnoze attīsta prasmi runāt tā, lai citi sadzirdētu un ieklausītos. Šajā mācībā galvenais instruments ir vārdi un tas, kā tie tiek izvēlēti un sakārtoti. Valodas pozitīvisms un vieglums uzlabo saskarsmi ar līdzcilvēkiem. Vajadzības gadījumā iegūtās prasmes var izmantot pārliecināšanai un savu domu argumentācijai.
 9. Pilnveidojas prasme sadzirdēt un labāk izprast citus. Pārfrazējot zināmu teicienu par ēšanu, var visai droši apgalvot „mēs esam tie, ko mēs runājam”. Valoda atspoguļo cilvēk iekšējo pasauli, viņa būtību. Vajadzīga tikai prasme nolasīt zemapziņas sūtītos signālus, kas dzirdami valodā.
 10. Eriksona hipnozes tehniku izmantošana ir iespēja realizēt pārmaiņas sevī, tādas, kādas katrs pats vēlas: attīstīt un izkopt vēlamās rakstura īpašības un pārliecības, kā arī neitralizēt nevēlamās. Var teikt, ka Eriksona hipnoze ir sava veida pašterapija un pašattīstība.
 11. Apgūta Eriksona hipnozes ābece un tās izmantošana ikdienā ir laika un naudas ekonomija turpmākajā dzīvē  :)
 12. Tas vienkārši ir interesanti, jo dod bezgala noderīgu informāciju par vissvarīgāko cilvēku pasaulē – par sevi pašu.

Eriksona hipnozei, protams, profesionāļu vidū ir daudz plašāks pielietojums – to izmanto gan psihoterapijā, gan dažādās medicīns nozarēs, gan sportistu panākumu kaldināšanā utt. Personības pilnveidošanas centrā Eriksona hipnozes ābeci mācās  cilvēki, kas vēlas pilnveidot sevi, uzlabot savu dzīves kvalitāti. Aicinām mācīties Eriksona hipnozi  ikvienu, kam interese par savu iekšējo spēku plašāku izmantošanu.

Indra Melbārde,
 sertificēta Eriksona hipnozes meistare

Vislabāk par to, kāpēc ir vērts mācīties Eriksona hipnozi un ko tas dod ikvienam cilvēkam, var uzzināt, izlasot kursu dalībnieku atsauksmes.

Es neesmu hipnoterapeits, bet es mācījos Eriksona hipnozi…

Ļoti, ļoti, ļoti laba atpūta transā.
Tagad skaidri zinu, ka varu atjaunot savus resursus un zinu, kā tas darbojas. Protu labāk ievest sevi  nepieciešamajos resursos.
Lasīt vairāk

 

Mūsu klienti