Kas ir laika menedžments? - Personības pilnveidošanas centrs
  • +37167292808
  • +37128336927

Ērgļi lido pa vienam, aitas pulcējas barā. Skotu sakāmvārds

Kas ir laika menedžments?

Laika menedžments ir process, kurā mēs plānojam un trenējamies apzināti kontrolēt, cik daudz laika veltām dažādām aktivitātēm, lai palielinātu personīgo efektivitāti vai produktivitāti.

Sākotnēji laika plānošana tika attiecināta tikai uz darba vai biznesa aktivitātēm, taču laika gaitā šis jēdziens ir paplašinājies, iekļaujot arī personīgās dzīves notikumus.

Mūsdienās laika menedžments ir kā sistēma, kuru veido dažādas tehnikas, palīginstrumenti, tehnoloģijas un metodes. Zināšanas par tiem ir brīvi pieejamas katram, var iegādāties grāmatas, audio un video pamācības, atrast aprakstus internetā.

Mācoties laika menedžmentu, cilvēks apgūst šīs metodes un prasmes pielietot tehnoloģijas, lai izmantotu tās savā darbā un dzīvē. Ir arī iespējams iegādāties gatavu sistēmu - noteikta veida plānotājus, datorprogrammas utt., kurus atliek tikai lietot.

Tik tālu viss šķiet skaisti un pareizi, tomēr lielai daļai cilvēku tā arī neizdodas ievērojami paaugstināt savu efektivitāti. Kāpēc tā? Mūsu dzīvi daudz vairāk ietekmē mūsu ieradumi, nekā zināšanas. Mēs zinām, kā un ko vajadzētu darīt, bet nedarām. Mēs arī zinām, ko noteikti nevajadzētu darīt, bet turpinām tā rīkoties.

Zināšanas un tehnoloģijas bez automātiska ieraduma tās pielietot ir nevērtīgas. Pat, ja mēs gribam tās apgūt, mēs tam veltām tikai tik daudz laika, kamēr to saprotam. Problēma ir tajā, ka saprašana uzreiz neveido ieradumus.

Visi cilvēki nav vienādi. Ieradumu veidošanās ir cieši saistīta ar katras personības īpatnībām. Tā kā mēs esam tik dažādi, visiem neder vienas un tās pašas laika plānošanas metodes.

Šajā sadaļā publicēsim informāciju par atšķirībām mūsu personībās, kas noved pie atšķirīgu ieradumu veidošanās. Lai efektīvi pārvaldītu savu laiku un ieradumus, pirmais solis ir savas personības īpatnību noteikšana. Katram cilvēkam piemērotāka būs cita metode vai tehnoloģija, piemēram, grāmatnīcās nopērkamie plānotāji ir piemēroti tikai vienai daļai cilvēku, citiem tie būs tikai lieks apgrūtinājums, kas personīgo efektivitāti neuzlabos.

Ieradumi mainās praktizējot. Praktizēt vieglāk ir kopā ar citiem, kas vēlas līdzīgus rezultātus. Ja vēlies pārskatīt savus vai savas komandas ieradumus, labprāt palīdzēsim to izdarīt treniņseminārā "Efektīva laika plānošana".

Treniņsemināra "Efektīva laika plānošana" programma.

Mūsu klienti