Mans „laika horizonts” - Mans „laika horizonts” | Personības pilnveidošanas centrs
  • +37167292808
  • +37128336927

Ikviens ir tik daudz vērts, cik vērts ir tas, ar ko viņš nodarbojas. Marks Aurēlijs

Mans „laika horizonts”

Kad mēs plānojam savu dzīvi, cik tālu uz priekšu mēs skatāmies? Cik tālu vajadzētu skatīties? Vai izvēlētais laika horizonts ir piemērotākais aktuālo notikumu izvērtēšanai? Kādas problēmas visbiežāk rodas katrā laika horizontā?

Šeit redzamie 9 laika horizonti ir pietiekoši plaši, lai ļautu uz savu dzīvi paskatīties no dažādām perspektīvām, ieraudzītu dzīvi no cita skatu punkta un apdomātu šī brīža rīcību un tās sekas:

  • Vai mans izvēlētais šī brīža laika horizonts ir vislabākais dzīves izvērtēšanai un mērķu izvirzīšanai?
  • Vai man būtu vērts spert soli atpakaļ vai uz priekšu?
  • Vai mana rīcība mainītos, ja es skatītos no citas perspektīvas?
  • Vai es tiešām nodarbojos ar būtiskāko?
  • Ko es vēlos paveikt, sasniegt, piedzīvot un kad es to vēlos?

Šos laika horizontus mēs varam izvēlēties apzināti – paskatoties tālāk par to, ko mēs darām „Tagad”, nākamā doma bieži ir par to, kas būs „Pēc tam” vai „Šodien”. Tā ir dzīve šeit un tagad un uzmanības centrā ir šī brīža aktualitātes. Tas ir labs horizonts, lai iedziļinātos pašlaik notiekošajā, bet nepiemērots, lai izvērtētu notikumu kopsakarības un to sekas turpmākajā dzīvē. Dažkārt mēs tikai skatāmies uz savām kurpēm, tā vietā, lai paceltu acis un ieraudzītu, kurp dodamies!

Plānošanai piemērotāki ir nedaudz plašāki horizonti – „Šonedēļ”, „Šomēnes”. Vēl plašākā horizontā skatoties plānot kļūst apgrūtinoši, jo ir grūtāk precīzi novērtēt un paredzēt darbu apjomus un blakusefektus. Tie ir piemērotāki lielāku mērķu izvirzīšanai, vai savas dzīves vīzijas veidošanai. Tajā pašā laikā ļoti plašs un tāls horizonts var būt iemesls darbības nesākšanai un dzīvošanai ilūzijās.

Daudziem cilvēkiem kāds no šiem horizontiem ir ierastāks, tajā mēs pavadām lielāko daļu sava laika. Vienlaikus tas nosaka arī mūsu domāšanas robežas.

Kāds ir Jūsu ierastais laika horizonts? Kādi ir ieguvumi un kādi ierobežojumi? Kā tos pārvarēt?

Mūsu klienti